Blog > Komentarze do wpisu

TAKIE TAM SOBIE DROGOWSKAZY

droga

 

My tam wszystko wiemy zaraz tabletki soczkiem se popijemy.


 Najczęstsze rozumowanie.  

                                                                                                        Ale skąd człowieki mają wiedzieć. W ulotkach tego z reguły nie ma. A kto by je też czytał jak są to mało czytelne płachty z niezrozumiałymi słowami ( tak odbierają je pacjenci ) dla laika. W środkach masowego przekazu moc reklam przeróżnych cudowności nawet i tych leczących. I kogo tu teraz słuchać. Kołomyja (tłum. zamęt, zamieszanie ) wielka.

Często  się zdarza , że ludzie są uświadamiani o tym , że lek osłonowy trzeba wziąć na czczo 1 h lub 1/2 h przed lekami.

I tutaj też się zaczyna - bo są różne osłonowe leki - takie , które mają osłonić przed podrażniającym działaniem leków lub są to probiotyki lub symbiotyki jako preparat osłaniający  w antybiotykoterapii .

Dla laika jedne i drugie to to samo bo padło hasło "osłona".

Tak samo podchodzą do brania leków z suplementami diety, z pożywieniem popijając ziółkami robiąc sobie często toksyczny koktail .

Gdy nagle poczują się żle - w te pędy do apteki bo chyba inny lek p.mgr wydała , albo ten zamiennik jest niedobry lub " co ta p. doktor mi zapisała?" I takie tam uwagi roszczeniowe w różnym tonie kierowane do personelu medycznego.

Nikt w tym momencie nie pomyśli ( w dużej mierze zależy to od tonu delikwenta ) aby zadać pytanie " a co pan/pani jadła/jadł , pił , brał suplementy , popijał ziółka ?"

Czasem zadam takie pytanie - i gdy dostanę prawdziwą odpowiedż - to problem się rozwiązuje. Ale często nie chcą mówić - bo "wiedzą lepiej" lub się wstydzą ( alkohol , papierosy ). Najlepiej winnego szukać gdzie indziej ( łatwiej) , bo przyzwyczajenia trudniej zmienić.

To jest temat woda i wyszłaby z tego niemała historia sytuacji, ale nie o to chodzi . Ja zamierzam podzielić się z Wami niektórymi wskazówkami dotyczącymi interakcji pomiędzy lekami a żywnością , suplementami diety , ziołami. Przybliżę Wam ten temat , żeby była jasność i częściowe bezpieczeństwo. Za swoje zdrowie sami jesteśmy odpowiedzialni a inni mogą nam wskazać w miarę bezpieczną drogę prowadzącą do rozważnego myślenia.

 

 


środa, 25 listopada 2015, zielarkahalina

Polecane wpisy